Reports

آغاز کار ماشین زمان Large Hadron Collider

این ماشین شبیه یک تیوپ است. داخل یک تونل ۲۷ کیلومتری در آزمایشگاه سرن، واقع در مرز سوئیس و فرانسه، در عمق ۱۷۵ متری زیر زمین شهر ژنو ساخته شده است، این ماشین شتاب دهنده ذرات می تواند فرضیات فضا و زمان را، بهم بریزد. مدت ۲۰ سال است که این پروژه در حال اجراست. برخورد دهنده عظیم L H C، اولین ماشین زمان در تاریخ است. مطابق نظریه نسبیت عام، منحنی زمان در مختصات فضا - زمان از گذشته به سمت آینده در جریان است. اما منحنی زمان می تواند با خودش برخورد کند و در نتیجه یک منحنی بسته تشکیل دهد، و این نکته امکان سفر در زمان را فراهم می کند. این ماشین شتابدهنده قرار است که شرایط مشابه با Big Bang را ایجاد کند. ذرات کوچکتر از اتم تا سرعت نزدیک به سرعت نور شتاب داده شده تا پس از جمع کردن حدود ۱۴ تریلیون الکترون ولت انرژی، با هم برخورد کنند. ایجاد گرمای صد هزار برابر دمای خورشید. ماشين نه ميليارد دلارى (Large Hadron Collider) براى آزمايش بينگ بنگ مصنوعى يا انفجار بزرگ كه زمان آغاز خلقت است، حرارت ناشي از برخورد مشتقات اتم منجر به ايجاد نقطه سياهي مي شود که داراي غلظت فوق العاده است. اين غلظت بالا، خود جاذبه اي ايجاد مي کند که در نتيجه آن محيط اطراف نقطه سياه، به درون آن بلعيده مي شوند. قدرت کشش و مکندگي سياه چاله ها به حدي است که حتي نورهاي اطراف نيز به درون آن نقطه سياه فرو مي روند، به اين دليل نقطه سياه قابل رويت نيست! تلاش بيش از هشت هزار دانشمند فيزيک از هشتاد و پنج كشور جهان، برای توليد سياهچاله (فضايى) در اندازه اى فوق العاده كوچک.

Click here to find out more!

نقص فنی آزمایش کشف راز کیهان را متوقف کرد

ویدیو: داخل بزرگترین سوپرکولیدر جهان چه می گذرد؟  صحبت برایان کاکس در مورد آنچه در کرن رخ خواهد داد. Video: Brian Cox: An inside tour of the world's biggest supercollider

سلام، من از دو ماه بعد (در آینده) هستم! نامه یکی از متخصصان CERN .. او که در نزدیکی دستگاه بوده به یک تونل زمان وارد شده و به گذشته منتقل شده است!!

۳۰ عکس از دستگاه برخورد دهنده بزرگ هاردون (ال اچ سی) -30stunning images of the Large Hadron Collider

تصاویر: آزمایش فرضیه پیدایش جهان در سازمان CERN که با موفقیت انجام شد CERN Document Server

رابطه چاه جمكران و آزمايش اخير در ژنو! + عكس عليرضا ميبدي در برنامه ياران، دكتر نصرت واحدي، فيزيك‌دان برجسته ايراني را به گفتگوي با خود فراخوانده بود تا وي آخرين خبرها را از آزمايش پرخرج اخير در ژنو به آگاهي ايرانيان مخاطب برنامه‌اش برساند. دكتر واحدي كه خود در سويس بود و از نزديك در جريان مراحل اجرايي اين آزمايش بسيار پرخرج قرار دارد، گفت: تونلي به عمق 2۷ كيلومتر حفاري شده و نمايندگان نخبه جهاني مي‌خواهند از دل اين تونل عميق به راز خلقت دست يابند، در حالي كه متأسفانه هستند هنوز آدم‌هايي كه در ايران، راز و نياز خود را از چاه جمكران در قم طلبيده و برايش درد دل پست مي‌كنند!

فیلم شبیه سازی شده ی سیاهچاله ای که به عقیده ی برخی، در آزمایش فیزیکی  قرار بود زمین را ببلعد  در آزمایش فیزیکی ALICE این فیلم در شبکه ی خبری CNN نیز پخش شد. Black hole on Earth 11/21/2008 Moved! CERN

پخش زنده آزمایش ابر شتاب دهنده پروتن ها  لینک اصلی سایت Cern برای تماشای زنده ی این آزمایش بزرگ

گزارش زنده از ازمایش بیگ بنگ در ژنو دانشمندان موفق آمیز بودن کار ال.اچ.سی را جشن می گیرند. در این سایت می توانید گزارش زنده از مرکز سرن را داشته باشید.

آیا بشر به "ذره الهی" دست می یابد؟ بزرگترین و گرانترین آزمایش علمی بشر در آزمایشگاه "سرن" در مرز سوئیس و فرانسه در عمق 92 متری زمین انجام گرفت.  بر اساس نظریه مهبانگ، عالم هستی 13.7 میلیارد سال پیش از انفجار جرمی کوچک آغاز شده است. اگر در این آزمایش ذره "هیگز بوسون" پدید نیاید دانشمندان باید درنظریه مهبانگ بازنگری کنند. این آزمایش هیجان عظیمی در جوامع علمی دنیا برانگیخته و نتایج آن که در یک تا 2 سال آینده روشن خواهد شد پرسشهای بسیاری را درباره ماده، جاذبه یا گرانش و ماده سیاه پاسخ خواهد داد.

 پیدایش گیتی چگونه بود؟ در چگونگی پیدایش گیتی به مناسبت راه اندازی پروژه شتاب دهنده "سرن" - کاریکاتور